TC32N5C32K7680 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
TC32N5C32K7680
DigiKey Part Number
TC32N5C32K7680-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC32N5C32K7680
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
3mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)