LNE-48V320WAAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 12
Datasheet
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 12
Datasheet
In Stock: 9
In Stock: 367
In Stock: 245
In Stock: 402
In Stock: 128
In Stock: 171
In Stock: 340
In Stock: 28
In Stock: 15
6.7A 24 ~ 48V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
LNE-48V320WAAA
DigiKey Part Number
1145-1270-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LNE-48V320WAAA
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 48V 6.7A
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power (Watts)
320 W
Manufacturer
Delta Electronics
Voltage - Isolation
3.85 kV
Series
Dimming
Analog, PWM
Packaging
Box
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Part Status
Active
Ratings
IP65
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Type
Constant Current, Voltage
Efficiency
94.5%
Topology
AC DC Converter
Termination Style
Wire Leads
Number of Outputs
1
Size / Dimension
9.92" L x 3.54" W x 1.72" H (252.0mm x 89.9mm x 43.7mm)
Voltage - Input (Min)
90VAC
Approval Agency
UL
Voltage - Input (Max)
305VAC
Standard Number
50581; 55011; 55032; 60601-1; 60950-1
Voltage - Output
24 ~ 48V
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Output (Max)
6.7A