XB3-24ARM | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 602-2201-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XB3-24ARM |
Description | RF TXRX MOD 802.15.4 CAST SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 802.15.4 Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, Castellation Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Sensitivity -103dBm |
Mfr | Serial Interfaces I2C, SPI, UART |
Series | Antenna Type Antenna Not Included, Castellation |
Packaging Tray | Memory Size 1MB Flash, 128kB RAM |
Part Status Active | Voltage - Supply 2.1V ~ 3.6V |
DigiKey Programmable Verified | Current - Receiving 17mA |
RF Family/Standard 802.15.4 | Current - Transmitting 135mA |
Modulation DSSS | Mounting Type Surface Mount |
Frequency 2.4GHz | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |