HCM1A0805-4R7-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1A0805-4R7-R |
Description | FIXED IND 4.7UH 5.7A 20 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Inductor 5.7 A 20mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 20mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm) |
Current - Saturation (Isat) 10A |