VPH2-0216-R
VPH2-0216-R
VPH2-0216-R
DigiKey Part Number
513-1560-2-ND - Tape & Reel (TR)
513-1560-1-ND - Cut Tape (CT)
513-1560-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VPH2-0216-R
Description
XFMR 21.6UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
For SMPS Transformer Isolation Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VPH2-0216-R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Mounting Type
Surface Mount
Series
Size / Dimension
0.642" L x 0.661" W (16.30mm x 16.80mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.307" (7.80mm)