MM60-52B1-G1-R850
DigiKey Part Number
670-2516-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-2516-1-ND - Cut Tape (CT)
670-2516-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM60-52B1-G1-R850
Description
CONN PCI EXP MIN FML 52POS 0.031
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
52 Position Female Connector PCI Express Mini Card Gold 0.031" (0.80mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MM60-52B1-G1-R850 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Card Thickness
0.039" (1.00mm)
Pitch
0.031" (0.80mm)