LQW15AN2N2C10D
DigiKey Part Number
490-6794-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6794-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6794-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW15AN2N2C10D
Description
FIXED IND 2.2NH 1A 27 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 nH Unshielded Wirewound Inductor 1 A 27mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQW15AN2N2C10D Models
Category
DC Resistance (DCR)
27mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
14GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Tolerance
±0.2nH
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)