NFZ2MSD131SN10L
DigiKey Part Number
490-NFZ2MSD131SN10LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-NFZ2MSD131SN10LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-NFZ2MSD131SN10LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFZ2MSD131SN10L
Description
FERRITE BEAD 130 OHM 0806 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
130 Ohms @ 10 MHz 1 Ferrite Bead 0806 (2016 Metric) 1.5A 144mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NFZ2MSD131SN10L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
144mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
130 Ohms @ 10 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
1.5A