MMBZ27VALT1G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MMBZ27VALT1G |
Description | DIODE ZENER ARRAY 27V SOT-23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 54 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 27 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MMBZ27VALT1G Models |
Category | Power - Max 300 mW |
Manufacturer onsemi | Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 22 V |
Series | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Configuration 1 Pair Common Anode | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V | Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236) |
Tolerance ±5% | Base Product Number |