MCJ2512ZT0R00
DigiKey Part Number
738-MCJ2512ZT0R00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJ2512ZT0R00
Description
RES SHUNT, 2512, JUMPER, 122A
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Metal Element
EDA/CAD Models
MCJ2512ZT0R00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Mfr
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Size / Dimension
0.250" L x 0.120" W (6.35mm x 3.05mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)