RNV14FAL15M0
DigiKey Part Number
RNV14FAL15M0CT-ND - Cut Tape (CT)
RNV14FAL15M0TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNV14FAL15M0
Description
RES 15M OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
15 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNV14FAL15M0 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)