SVA12M2NEUA
DigiKey Part Number
5214-SVA12M2NEUA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SVA12M2NEUA
Description
DC POWER ADAPTER - 12V, 2A
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 24 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Included) Input
Category
Current - Output (Max)
2A
Manufacturer
StarTech.com
Power (Watts)
24 W
Packaging
Box
Polarization
Positive Center
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
47" (1.20m)
Input Type
Multi-Blade (Included)
Input Connector
Multi-Blade (Included)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Size / Dimension
3.00" L x 1.60" W x 1.70" H (76.2mm x 40.6mm x 43.2mm)
Voltage - Output
12V