SMA6J24A-TR
DigiKey Part Number
497-5927-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-5927-1-ND - Cut Tape (CT)
497-5927-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA6J24A-TR
Description
TVS DIODE 24VWM 44.3VC DO214AC
Detailed Description
44.3V Clamp 80A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
SMA6J24A-TR Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
80A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
44.3V