STPSC10H065DLF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | STPSC10H065DLF |
Description | DIODE SIC 650V 10A POWERFLAT HV |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 650 V 10A Surface Mount PowerFlat™ (8x8) HV |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | STPSC10H065DLF Models |
Category | Speed Zero Recovery Time > 500mA (Io) |
Mfr | Reverse Recovery Time (trr) 0 ns |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 650 V |
Part Status Active | Capacitance @ Vr, F 595pF @ 0V, 1MHz |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V | Supplier Device Package PowerFlat™ (8x8) HV |
Current - Average Rectified (Io) 10A | Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.55 V @ 10 A | Base Product Number |