VLS6045EX-330M
DigiKey Part Number
445-173050-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173050-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173050-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-330M
Description
FIXED IND 33UH 1.5A 175 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 175mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS6045EX-330M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.9A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
175mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)